Sklep
 

Przestrzeń Biurowa w domu, meble biurowe na wymia

Home » Blog » Przestrzeń Biurowa w domu, meble biurowe na wymia

Biura domowe nie są już małym miejscem gdzieś w kącie piwnicy czy w małej szafce. Przy coraz większej liczbie osób pracujących w domu, biuro domowe stało się ważną przestrzenią w największym domu lub najmniejszym mieszkaniu. Przy przeciętnym biurze domowym przy użyciu komputera, faksu, kopiarki, foteli na kółkach i połączeń internetowych, małe biurko i krzesło w kącie po prostu nie działają. Praca w domu jest rutyną dla wielu z nas. Niezależnie od tego, czy korzystasz z domowego biura do płacenia rachunków czy prowadzenia firmy, potrzebujesz kilku podstawowych rzeczy. Pomożemy ci uzyskać rozwiązania które pomogą ci w konfiguracji twojego biura w domu, tak aby działało dokładnie tak, jak tego potrzebujesz. Aby rozpocząć planowanie, spójrzmy na pięć najważniejszych potrzeb i rozwiązań dla świetnego domowego biura:

 

Zaplanuj przestrzeń którą przeznaczysz na swoje biuro w domu

Meble biurowe na wymiar STELAR

Jeśli Twoja przestrzeń jest ograniczona, nie będziesz mieć tak wielu możliwości wyboru. Zmieniając miejsce przechowywania ubrań, i dodając parę dodatkowych gniazdek, możesz z łatwością zmieścić szafę na wymiar z chowanym komputerem. Możesz nawet zainstalować pełnowymiarowe biurko zrobione na wymiar twojego wolnego miejsca. Jeśli natomiast spędzasz dużo czasu w swoim domowym biurze, będziesz potrzebował lepszego widoku i więcej przestrzeni.Zidentyfikuj miejsce które jest najmniej używane przez ciebie, takie jak jadalnia czy pokój gościnny. Dodając do wnętrza szafę na dokumenty, a z nią biurko z miejscem na komputer i drukarkę pozwali ci wygospodarować całe miejsce pracy za zamkniętą strefą. Twoja przestrzeń robocza będzie w stanie rozszerzyć się na większy obszar.

Zaplanuj swój obszar roboczy

Pomyśl o wszystkich rzeczach, które będziesz potrzebował do wygodnej i wydajnej pracy w swoim domowym biurze. Zacznij od właściwej regulacji temperatury i oświetlenia. Czy masz telefon zainstalowany w swojej przestrzeni, upewnij się, też że gniazdo ładowania jest na tyle blisko by móc podładować w każdej chwili telefon komórkowy. Twoje krzesło będzie się poruszać w przestrzeni, więc podłoga powinna być twardą powierzchnią, przynajmniej w pobliżu biurka. Wybierz jakieś zakrycia okienne (jeśli masz szczęście mieć okno w pobliżu), które pozwoli ci kontrolować światło w twoim obszarze. Zaplanuj ją, korzystając z efektywnego budżetowania.

Miejsce do pisania

Prawdopodobnie najważniejszym meblem, jaki będziesz miał, będzie Twoje biurko lub powierzchnia robocza. Niezależnie od tego, czy wybierzesz specjalnie zaprojektowane  szafki biurowe na wymiar służące jako powierzchnie do pisania, czy użyjesz dwóch szafek z drzwiami nałożonymi na nie, to właśnie tam spędzasz najwięcej czasu. Blat roboczy powinien być wystarczająco duży i mieć odpowiednią wysokość, by wygodnie wykonywać swoją pracę. Jeśli Twoja przestrzeń jest ograniczona, narysuj plan mieszkania na papierze milimetrowym i przesuwaj kształty dookoła, aż znajdziesz miejsce do pracy. Aby w pełni wykorzystać ograniczoną przestrzeń, zainstaluj półki za biurkiem. Książki i materiały eksploatacyjne będą na pewno łatwo dostępne pod ręką.

Siedź wygodnie

 

Wybierz krzesło, które jest wygodne, posiada odpowiednią wysokość i zapewnia odpowiednie wsparcie pleców i ramion dla twojego rodzaju pracy, którą będziesz wykonywać. Jeśli chcesz podnieść stopy, pod biurkiem dodaj mały podnóżek (około 30 cm wysokości).  Znajdź materiały i informacje o ergonomicznych meblach biurowych zanim pójdziesz na zakupy. Zainstaluj wysuwany uchwyt na klawiaturę tak, aby klawiatura komputera na której pracujesz nie obciążała twoich nadgarstków. Musisz znaleść odpowiednia wysokość dla łatwego i wygodnego użytkowania. Umieść mysz komputerową w łatwo dostępnym miejscu, pamiętaj by całe przed ramie spoczywało na blacie roboczym podczas pracy, musisz zapewnić odpowiednią amortyzację nadgarstków by zapobiec późniejszym schorzeniom takim jak zespół cieśni nadgarstka. Planując nowe biuro domowe, nie kupuj tylko biurka i krzesła. Planuj z wyprzedzeniem, będziesz mógł pracować wygodnie i wydajnie a przy tym cieszyć się życiem w pracy w domu.

Oświetl miejsce pracy i uratuj oczy.

Meble pokojowe i biurowe na wymiar STELAR

Niezwykle ważne jest, aby mieć odpowiednie oświetlenie w domowym biurze. Aby zmniejszyć zmęczenie oczu, zainstaluj oświetlenie nad miejscem do czytania, blisko monitora i za sobą, aby nie było odbicia od monitora komputera. Ustaw monitor komputerowy w pewnej odległości od fotela(zaleca się 50-75 cm). Zmniejszając zmęczenie oczu, będziesz w stanie pracować dłużej i bezpieczniej.

Mniej znaczy więcej w domowym biurze

Oczywiście, chcesz wszystko, czego potrzebujesz, pod ręką, ale byłbyś zaskoczony tym, co możesz żyć bez wielu rzeczy – na przykład 6 par nożyczek lub 10 długopisów. Sortuj swoje zapasy i pozbądź się wszystkiego. Bałagany bardzo rozpraszają i zmniejszają wydajność. Zorganizuj swój harmonogram, rutynę i przestrzeń roboczą, a będziesz pracować lepiej. Zlokalizuj miejsce na papier do drukarki, podręczniki do programów komputerowych i dokumenty. Umieść pocztę w tym samym miejscu każdego dnia i odkładaj telefon w zasięgu ręki. Jeśli ilość miejsca jest ograniczona w wyznaczonym biurze domowym, znajdź miejsce w innym miejscu w domu na przedmioty i materiały eksploatacyjne, których używasz rzadziej. Do swojego biura dodaj zabezpieczenia przeciwprzepięciowe, aby chronić komputer i informacje przed przerwami w dostawie prądu. Upewnij się, że przechowujesz kopie dysków zapasowych w innej części domu.

Miejsce dla odwiedzających

Jeśli masz klientów w domowym biurze, upewnij się, że nie muszą przechodzić obok śpiącego dziecka lub brudnej kuchni, aby dostać się do Ciebie. Utrzymuj  postać biura w domu profesjonalne, jak to tylko możliwe. I rozważ prywatność swojej pracy. Jeśli klienci będą oczekiwać na spotkanie z tobą, zapewnij wygodne siedzenia, lampkę do czytania i interesującą literaturę.

Dodaj trochę stylu dla zabawy

Stylowe meble biurowe na wymiar Stelar

Biuro domowe nie musi być poważne, nawet jeśli praca, którą tam wykonujesz, jest poważna. Dodaj osobiste akcenty i kolory, aby przestrzeń była bardziej zachęcająca. Wybierz styl dekoracji i dodaj wzory, zdobienia na oknach i kolorowe meble, aby wyrazić ten styl. Lub użyj tej przestrzeni, by uciec do jakiegoś stylu, którego nie chcesz dla całego domu, ale i tak który będzie cie wyrażał. Dodaj akcesoria organizacyjne, takie jak kosze na dokumenty i pocztę. Okładki z ciekawymi materiałami do przechowywania płyt CD, taśm i materiałów biurowych. Jeśli w ogóle masz miejsce na ścianie, pamiętaj o dołączeniu grafiki lub zdjęć, które lubisz. Planując przestrzeń w domowym biurze, organizując ją i dekorując ją, pamiętaj by wyrazić, kim jesteś, spodoba ci się jeszcze bardziej. Twoja praca będzie lepsza, docenisz bycie w domu, a będziesz przy tym będziesz miał idealne miejsce do pracy – swój dom.

 

Posted on
Facebook