Sklep
 

KUCHNIE NA WYMIAR

Home » Blog » KUCHNIE NA WYMIAR

KUCHNIA NA WYMIAR, WYMARZONE I ZAPLANOWANE MEBLE KUCHENNE.

Kuchnia na wymiar to unikatowe rozwiązania mebli, które trzeba dokładnie zaprojektować. Z nami nigdy nie projektujesz sam. Pomożemy ci dostosować meble do twoich potrzeb, codziennych nawyków, jesteśmy po to byś nie musiał adoptować się do wnętrza, tylko my adaptujemy wnętrze dla ciebie. Kuchnię gotową która została przez kogoś wcześniej zaprojektowano łatwo kupić. Jak myślisz która będziesz bliższa tobie? Kuchnia jest i zawsze była sercem każdego domu, bez względu na to czy jest duża, czy mała. Wspólne spożywanie posiłków,  gotowanie, czy spotkania rodzinne. Jak więc dostosować naszą kuchnię, aby pełnia swoją znaczą rolę, jednocześnie będąc miejsce rodzinnych spotkań?

 

KUCHNIA NA WYMIAR PODZIELONA NA PRZESTRZEŃ WOKÓŁ

W kuchni zdarza się spędzić wiele godzin. Gdy dysponujemy dużą ilością wolnego czasu, gotowanie lub pieczenie ciast czy innych wypieków, zmienia się w przyjemność. Która pozwala nam się zrelaksować po stresowym weekendzie. Często jednak, w ciągu tygodnia działamy w pośpiechu. Staramy się przygotować szybko jedzenie, by tylko zapewnić naszemu organizmowi dobowy cykl pracy. Warto na wczesnym etapie aranżacji mebli kuchennych na wymiar, rozplanować naszą organizację miejsca pracy. Zasadą dobrze zaprojektowanej kuchni, są wydzielone odpowiednio strefy, które mają ściśle określone działanie. Co ważne wyznaczone strefy powinny mieć swoją odpowiednią konfigurację, która pomoże nam wykonywać czynności w odpowiedniej kolejności. Dzięki takiemu zabiegowi, nigdy nie będziemy biegać po naszej kuchni od szafki do szafki. Oszczędzamy dzięki temu czas, który jest bardzo istotny w ciągu tygodnia. Najczęściej kuchnia powinna składać się z 5 różnych sfer, z których każda posiada charakterystyczny element który pomoże nam rozpoznać pełniącą przez nią funkcję:

 • Strefa przechowywania żywności: to lodówkę, zamrażarka, szafki dolne lub górne, mini spiżarkę. Znajdą się tutaj zarówno produkty spożywcze, jak i zapasy żywności.
 • Strefa przechowywania naczyń: to najczęściej różnego rodzaju szafki dolnej  lub górnej, szuflady czy suszarki. Miejsca w których trzymamy wszystkie naczynia, jakie są nam potrzebne do przygotowania i podania posiłków, czyli talerze, sztućce, szklanki, kubki, kieliszki, wazy, czy miski.
 • Strefa zmywania: obejmuje zmywarkę, zlewozmywak, ociekacz, szafkę na odpady i śmieci, szafkę lub szuflady, w których możemy przechowywać wszelkie środki czystości oraz detergenty.
 • Strefa przygotowywania posiłków: to miejsce dla naczyń i sztućców wykorzystywanych bezpośrednio w procesie przygotowywania jedzenia, desek do krojenia, a także dla wszelkiego rodzaju robotów, malakserów czy blenderów.
 • Strefa gotowania i pieczenia:  jak sama nazwa sugeruje, składa się z piekarnika, płyty grzewczej, kuchenki mikrofalowej, pochłaniacza oraz szafek do przechowywania patelni, foremek, blaszek i garnków.

 

 

ODPOWIEDNI KSZTAŁT TWOJEJ KUCHNI NA WYMIAR

Czasami marzy nam się kuchnia ze zdjęcia, ale jej kształt i wymiar pomieszczenia, w którym się tak naprawdę znajduję, znacząco odbiega od naszego rzeczywistego rozmiaru. Jednak wykonując kuchnie na wymiar, mamy bardzo dużą swobodę w zakresie projektowania i aranżacji wnętrza. W każdym rozmiarze jesteśmy w stanie zawrzeć nasz wymarzony styl i klimat. Wszystko jest uwarunkowane tym, na jak duży zakres prac jesteś się w stanie zdecydować. Ważne jest umiejscowienie naszych przyłączy gazu, hydrauliki i elektryczności. Znając położenie tych elementów, możemy stworzyć każde pomieszczenie na nowo.

Układ mebli w kuchni, to często rozkład samego pomieszczenia, dlatego to, czy będziemy mieli kuchnię jednorzędową, dwurzędową, w kształcie L czy U lub z wyspą, zależy od tego ile mamy miejsca i które rozwiązanie będzie dla nas najlepsze.

 • Kuchnia jednorzędowa to taka kuchnia, w której meble kuchenne ułożone są obok siebie w jednej linii, zarówno w zabudowie dolnej, jak i szafek. Rozwiązanie jednorzędowe sprawdzi się w wąskich pomieszczeniach, w których nie ma zbyt wiele miejsca pomiędzy równoległymi ścianami. Wykonanie szafek dolnych i górnych na wymiar pozwoli wykorzystać całą przestrzeń przeznaczoną na kuchnię.
 • Kuchnia dwurzędowa to rozwiązanie dla mieszkań w blokach lub podłużnych wnętrzach kuchennych, w których dysponujemy wolnymi, dłuższymi ścianami. W kuchniach dwurzędowych rozkład sfer wygląda inaczej, ale ważne, żeby był logiczny i nie powodował zamieszania podczas codziennych czynności.  Należy zwrócić uwagę, aby wzajemne otwarcie szafek po obu stronach kuchni nie utrudniało swobodnego poruszania się po pomieszczeniu.
 • Kuchnia w kształcie L to rozwiązanie, które pozwala na funkcjonalne wykorzystanie narożnika pomieszczenia, przez zamontowanie tam głębszych szafek.To świetne rozwiązanie do wąskich kuchni.
 • Kuchnia z ustawieniem mebli w literę U to idealne rozwiązanie do dużych kuchni. Rozstaw mebli kuchennych na 3 ścianach to bardzo duża powierzchnia do pracy i przechowywania żywności.To także ogromna swoboda aranżacyjna. W tym przypadku nie musimy się martwić o miejsce.
 • Kuchnia z wyspą, to rozwiązanie wybierane często w otwartych wnętrzach, w których łączymy pomieszczenia. Salonu z kuchnią i jadalnią. Wyspa to także ciekawy element spajający wnętrza, który stanowi jednocześnie granicę między pomieszczeniami strefami. Wyspa to też idealne miejsce spotkań podczas domowych przyjęć.

To co, wyróżnia kuchnie na wymiar, to wielkość i rozmieszczenie poszczególnych stref, który możemy dowolnie modyfikować.

 

FUNKCJONALNE MEBLE KUCHENNE

Gotowanie powinno być przyjemnością i najlepiej jeśli jest to nasze hobby. Oczywiście nie każdy kocha gotować, ale potrzeba jedzenia nie znika. Dodatkowo wysoko przetworzone produkty w sklepach nigdy nie dostarczą nam takich wartości odżywczych jakie możemy sobie sami zaserwować w naszej kuchni. Warto zadbać o to by przyrządzanie jedzenia nie zabierało dużo czasu i było łatwe i przyjemne. Dlatego bardzo ważne są funkcjonalne meble w naszej kuchni. W kuchniach na wymiar mamy dowolność w komponowaniu naszych ulubionych elementów poprawiających funkcjonalność i wygodę pracy. Funkcjonalność to także dobór materiałów z jakich wykonane są meble kuchenne, ich rozmieszczenie i wyposażenie dodatkowe każdej z szuflad czy szaf, w dodatkowe systemy.

 1. W kuchni dwurzędowej, w której meble rozstawione są równolegle, ważne aby odległość pomiędzy rzędami wynosiła co najmniej 120 cm.
 2. Blat kuchenny jest w kuchni jest najważniejszym miejscem, zadbajmy o to, aby materiał z którego jest wykonany jest bardzo wysokiej jakości i jednej nieprzerwanej długości 80cm.
 3. Jeśli zdecydujemy się na wbudowaną płytę grzewczą , warto zostawić ok. 40 cm powierzchni która możemy wykorzystać podczas gotowania, np. odłożenie przygotowanych składników, czy odłożenie garnka.
 4. Piekarnik często instalowany jest pod blatem. Jednak bardzo wygodnym rozwiązaniem jest zabudowa, w słupku kuchennym. Dzięki temu piekarnik znajduje się na wysokości blatu, co sprawia że wyjmowanie z niego wypieków nie wymaga od nas schylania.
 5. Szafki wiszące powinny być zamontowane w odległość około 60 cm, od blatu roboczego.
 6. Zmywarkę najlepiej umieścić blisko zlewu, czyli w sferze zmywania, wówczas prawidłowo zorganizujemy kuchnie, mając wszystko pod ręką.
 7. W narożnikach kuchni nie montujemy w pobliżu siebie  szuflady czy carga. Może to powodować kolizje podczas konieczności otwarcia jednej szuflady po drugiej. W takich sytuacjach najlepiej sprawdzą się szafki narożne z odpowiednim wyposażeniem w karuzelę.
 8. Wybierając kuchnię na wymiar, warto zadbać o ciągłą linię mebli, warto wyposażyć się w parę płytkich szuflad zamkniętych jednym frontem.
 9. Warto zapoznać się z naszą ofertą dodatkowych systemów do mebli, które pomogą nam lepiej wykorzystać miejsce w szafkach które normalnie będzie trudno dostępne.

 

Z JAKICH MATERIAŁÓW WYKONUJEMY KUCHNIE NA WYMIAR

Fronty meblowe z MDF-u Lakierowanego

Jesteśmy producentem estetycznych i solidnych frontów z MDF-u lakierowanego. Posiadamy własną, nowoczesną pracownię, w której powstają nasze produkty. Oferowane przez nas fronty wykonujemy w międzynarodowych paletach barw RAL, ICA i NCS o różnej połyskliwości. Każdorazowo powstają one z płyty dwustronnie białej o gr. 18 mm. Dostarczany przez nas produkt malowany jest podkładem kryjącym, a następnie 2 lub 3 warstwami lakieru.

Dzięki wykorzystaniu materiału, jakim jest MDF lakierowany, nasze fronty charakteryzują się klasyczną, prostą formą. Aby dostarczyć Państwu meble, które będą doskonale dopasowane do Państwa wymagań oraz ograniczeń, związanych z metrażem i układem danego pomieszczenia, informujemy, że fronty jesteśmy w stanie wykonać w niemalże każdym rozmiarze. Aby zapoznać się z dostępną kolorystyką zachęcamy do przejścia na podstronę – paleta lakierów

Fronty meblowe z Forniru

Posiadamy nowoczesne, specjalistyczne maszyny oraz prasy, które służą nam do kompleksowej produkcji forniru, zwanego inaczej okleiną naturalną. Ma on formę cienkich płatów drewna o grubości od 0,6 do 3 mm, które uzyskuje się poprzez skrawanie płaskie. Do jego wytworzenia potrzeba około 200 gatunków krajowego oraz egzotycznego drewna, charakteryzującego się dużą szlachetnością i estetycznym usłojeniem.

Fornir z powodzeniem służy nam do produkcji mebli w dowolnie wybranej przez Państwa kolorystyce. Wszystkie z nich charakteryzują się prostą, minimalistyczną formą, dzięki czemu pasują do każdego wnętrza. Wiemy jak ważne jest doskonałe dopasowanie parametrów mebla do danego pomieszczenia, dlatego dajemy możliwość zamówienia frontu o dowolnym wymiarze. Dostępne kolory znajdą Państwo pod tym linkiem – paleta wybarwień

Blaty kuchenne i łazienkowe pod wymiar

W naszej ofercie znajdziecie Państwo duży wybór blatów kuchennych i łazienkowych. Proponujemy blaty z kamienia naturalnego – Granitowe, konglomeraty kwarcowe, blaty z tworzyw typy SSV, Hanex , Corian i najbardziej znane blaty postrormingowe. Z każdego rodzaju blatów przedstawimy Państwu bogata kolorystykę. Kolorystyka blatów postformingowych dostępna pod tym linkiem – blaty laminowane

Płyta laminowana

Nasze meble wykonujemy na bazie płyty meblowej laminowanej. Jest to materiał podstawowy w meblarstwie charakteryzujący się wysoką jakością, szeroką gamą kolorystyczna strukturalną i powierzchniową. Płyta laminowana wykorzystywana jest do produkcji korpusów mebli oraz jako fronty meblowe.  Link do  – paleta płyt laminowanych

Jesteś zainteresowany stworzeniem swojej unikatowej kuchni na wymiar? Napisz do nas maila, lub zadzwoń!

Posted on
Facebook