Sklep
 

Winiarki do zabudowy, chłodziarki do wina co wybrać?- Stelar Meble

Home » Blog » Winiarki do zabudowy, chłodziarki do wina co wybrać?- Stelar Meble

Chłodziarki do wina, winiarki jest wiele marek dostępnych na rynku ale która wybrać?

W końcu dochodzimy do innego stopnia wtajemniczenia raczenia się tym doskonałym trunkiem jakim jest wino. Dlatego też by móc się rozkoszować tym jakże idealnym płynem, musimy zadbać o odpowiednią temperaturę przechowywania. W przeciwnym wypadku nasze wino poprzez nieodpowiednią temperature przechowywania, stanie się mdłe, straci smak i aromat. Wino jest bardzo wrażliwe, nie bez powodu porównywane jest do kobiet. Dlatego oprócz zapewnienia odpowiedniej temperatury musimy zwrócić uwagę na:

  1. Miejsce leżakowania, powinno być ciemne, odizolowane od wpływu promieni UV. Światło przyspiesza reakcje zachodzące w naszym winku, tz. przyspiesza dojrzewanie.
  2. W pomieszczeniu powinna panować odpowiednia wilgotność ok. 50%-70%, pozwoli to  nie zachnąć kotkowi i w konsekwencji nie dopuści to do zepsucia wina, ataku pleśni, czy pozbawienia naszego wina tlenu który potrzebuje jak człowiek.
  3. Nie powinniśmy narażać naszego ukochanego trunku na gwałtowne wahania temperatury.

 

Chłodziarki i winiarki

Jeszcze do niedawna tylko nieliczni fanatycy wina, mogli pozwolić sobie na piwniczki do przechowywania win. Pozostali miłośnicy przechowywali wino w lodówkach, które się do tego kompletnie nie nadają! Temperatura w lodówce jest za niska, by zapewnić idealne warunki leżakowania naszego wina. Częste wahania temperatury i drgania w lodówce, powodują trącanie butelek przez co nasze wino traci swoje nadzwyczajne walory smakowe i zapachowe. Tylko wyspecjalizowane chłodziarki renomowanych producentów, takich jak BERG, CLIMADIFF, AVINTAGE są w stanie sprostać tym wymagniom.

 

Jeśli nie jesteś zdecydowany i nie wiesz jaki typ sprawdzi się najlepiej w twoim domu, zobacz nasz poprzedni wpis, Jak wybrać winiarkę odpowiednią do swoich potrzeb?

Winiarki do zabudowy, dostępne w naszym sklepie

Winiarki Avintage

 

 Avintage AVI24PREMIUM

Świetny stosunek jakości do ceny, jest to najpopularniejszy model w naszym sklepie internetowym. Avintage AVI24Premium, świetnie sprawdzi się zabudowany w słupku meblowym. Pojemność winiarki to 24 butelki. Posiada regulowaną temperaturę w zakresie od 5-18C. Chłodziarką  od Avintage sterujemy za pomocą wbudowanego elektronicznego wyświetlacza w kolorze białym. Posiada nowoczesny system antywibracyjny, 3 drewniane półki z pięknym frontem w kolorze inox. Dodatkowo delikatne oświetlenie LED, o niskej emisji ciepła nie wpłynie w żaden sposób na nasze wino. Dodatkową ochroną jest szyba nieprzepuszczająca promieni UV, składająca się z dwóch warstw otoczoną czarną ramką. Dodatkowym atutem jest jej kompaktowy wymiar Wysokość: 45,9 cm, Szerokość: 59,2 cm,  Głębokość 55,5 cm.

 

Avintage AVU54SXDZA/AVU53CDZA

Idealny wybór dla największych koneserów. Francuska Winiarka do zabudowy pod blatem, jest zdolna pomieścić 50 butelek.Posiada dwustrefową regulację temperatury  5-10C/ 10-18C.Sterowana za pomocą białego elektronicznego wyświetlacza. Wyposażona w system antywibracyjny, system Winter który pozwala stać winiarce w nieogrzewanym pomieszczeniu. Posiada 5 drewnianych wysuwanych drewnianych półek, w tym jedną prezentacyjną. Podwójnie hartowana, przyciemniana szyba chroni wino przed promieniami UV, a delikatne oświetlenie LED o niskiej emisji ciepła nie wpłynie na proces dojrzewania. Drzwi z możliwością zmiany kierunku otwierania. Front szklany w ramką w kolorze czarnym lub inox. Wymiary to Wysokość: 88.7 cm, Szerokość: 59,5 cm, Głębokość: 55,6 cm.

 

Winiarka Climadiff

CLIMADIFF CV52IXDZ

Firma Climadiff to druga najbardziej popularna firma winiarek we Francji. Ich konkurencyjny model, to CV52IXDZ. Przeznaczony do zabudowy. Maksymalna pojemność butelek to 50 sztuk. Winiarka zdolna jest regulować temperaturę w dwóch strefach 5 ° -10 ° C / 10 ° -18 ° C. Posiada cyfrowy wyświetlacz, białe oświetlenie LED z wyłącznikiem, dodatkowy wyświetlacz temperatury, oraz cztery wysuwane drewniane półki. Przed promieniami UV, podwójne szkło anty UV. tak jak konkurent wyposażona jest w system antywibracyjny. Natężenie głośności pracy utrzymuje się na poziomie 44 dB. Wymiary to Wysokość: 82cm, Szerokość: 57,1 cm, Głębokość 57,1 cm.

Winiarka Berg

 

BERG BRGSW18

Dodatkowo na koniec, umieszczamy najbardziej kompaktową i budżetową winiarkę dostępną w naszym sklepie.

Firma Berg pochodzi z niemiec, oferuje produkty o jakości i wzornictwie z górnej półki – ale w cenach z przedziału średniego i niższego. Wierzymy, że ten cel udało nam się osiągnąć. Proponowany przez nas model tak jak wszystkie inne przeznaczony jest do zabudowy. Maksymalna  pojemność winiarki do 18 butelek. Zakres temperatur  w jakim może pracować to od 3 do 22C. Posiada cyfrowy wyświtlacz temperatury. Posiada białem łagodne oświetlenie LED. W środku znajdziemy 3 drewniane półki, w tym dwie wysuwane na prowadnicach teleskopowych. Całość zamykana jest drzwiami z podwójnego szkła z systemem anty-UV. Dodatkowym atutem jest system antywibracyjny oraz kompaktowość urządzenia połączona z bardzo cichą pracą o natężeniu 39 dB, jego wymiary to zaledwie: Wysokość 45,5 cm, Szerokość: 59,1cm, Głębokość 55,7 cm

 

Zapraszamy do naszego sklepu i do kontaktu w razie pytań, zadzwoń dostarczymy idealne warunki dla twojego wina.

 

 

 

 

Posted on
Facebook