Sklep
 

Szafy i zabudowy meblowe stosowane w sypialni, przedpokoju, pralni, łazience, salonie i pomieszczeniach ze skosem

Home » Blog » Szafy i zabudowy meblowe stosowane w sypialni, przedpokoju, pralni, łazience, salonie i pomieszczeniach ze skosemJaka powinna być szafa aby spełniała nasze oczekiwania?

Ważny jest wygląd mebla a także w codziennym użytkowaniu bardzo istotna jest również ergonomia.

Na co powinniśmy zwrócić uwagę przy wyborze szafy?

Najlepszym rozwiązaniem jest zaprojektowanie i wykonanie zabudowy na wymiar, ponieważ wtedy mamy pewność że będzie ona najlepiej dostosowana do naszych potrzeb.


Fronty w szafach

Możemy zastosować fronty w systemie przesuwnym, otwierane oraz składane.

Systemy przesuwne sprawdzają się w sytuacjach gdzie nie mamy miejsca na meble z frontami otwieranymi w sposób tradycyjny. Stosujemy systemy aluminiowe polskiej marki Sevroll z wypełnieniem szklanym, z płyty meblowej lub rattanu, forniru oraz innych dekoracyjnych materiałów. Na frontach możemy umieścić podziały, które możemy wypełnić różnymi materiałami tworząc ciekawe zestawienia kolorystyczne i fakturowe.

Szafy z drzwiami otwieranymi na zawiasach mogą posiadać fronty z płyty meblowej, jak również szklane – bez ramkowe lub w ramkach.

Zarówno szafy z drzwiami otwieranymi jak i przesuwnymi możemy zastosować w pomieszczeniach ze skosami.

https://www.sevroll.com/pl-PL/galeria/aranzacje


Drzwi składane są idealnym rozwiązaniem w wąskich wnękach. Zaletą tego systemu jest fakt, że przy otwartych drzwiach mamy dostęp do całej zawartości szafy.


Drzwi w systemie Peka Hawa dają możliwość schowania drzwi do wnęki pomiędzy korpusami – takie rozwiązanie często jest stosowane w kuchni oraz pralni. Możemy je zastosować również w salonie zamykając przestrzeń, gdzie wykonujemy pracę biurową.

W garderobach mamy możliwość połączenia różnych rozwiązań tak, aby najbardziej dopasować układ i wygląd zabudowy do naszych wymagań.

Wyposażamy je w różnego rodzaju systemy takie jak szuflady, kosze, wysuwane półki, drążki, pantografy, wieszaki na spodnie, wieszaki na krawaty, półki na buty, eleganckie szuflady na biżuterię itp.

Gdy mamy mało miejsca, bardzo ciekawym rozwiązaniem jest zastosowanie łóżka chowanego w szafie. Można je zastosować w salonach, sypialniach, pokoi dziecięcych, pokoi gościnnych, hoteli, aptek całodobowych.

Przedpokój

Szafa w przedpokoju często połączona jest z siedziskiem, co ma praktyczne zastosowanie podczas zakładania obuwia.

Pralnia

Obecnie na rynku istnieje szereg rozwiązań ułatwiających uporządkowanie przestrzeni w pralniach.

Powyższe rodzaje zabudów możemy również zastosować w łazience, kuchni, spiżarni oraz innych pomieszczeniach, gdzie potrzebujemy wprowadzić ład i porządek.

Zapraszamy do Studia Stelar, gdzie doradzimy, zaprojektujemy i wykonamy dla Państwa wymarzoną szafę.

Posted on
Facebook