Sklep
 

Systemy drzwi przesuwnych w kuchni – komfort i porządek

Home » Blog » Systemy drzwi przesuwnych w kuchni – komfort i porządek

W Stelar meble oferujemy praktyczne rozwiązania kuchenne, które pomogą wam w codziennym funkcjonowaniu.

Jednym z takich rozwiązań jest zastosowanie drzwi przesuwnych w szafkach kuchennych. Szeroka gama naszych frontów i materiałów z których korzystamy z łatwością pozwoli dopasować nam system drzwi przesuwnych do każdej kuchni.

Kuchnia wymaga niezwykle praktycznych, funkcjonalnych rozwiązań.

Przy tak ogromnej ilości funkcjonalności którą musimy zamknąć w tej strefie domu, utrzymanie porządku może być niesamowicie trudne. Widać to szczególnie w małych kuchniach, w których brakuje wydzielonego miejsca na sprzęty kuchenne, naczynia, czy też produkty spożywcze. W takich przypadkach, najlepszym rozwiązaniem na uporządkowanie dużej ilości akcesoriów kuchennych na stosunkowo małej powierzchni jest pojemna szafa z drzwiami przesuwnymi. Szafa an wymiar z drzwiami przesuwnymi w kuchni, nie wymaga dodatkowego miejsca przy otwieraniu, a przez wykorzystanie całeś ściany, może pomieścić więcej niż zwykłe szafki kuchenne. Dzięki temu że mebel jest projektowany na wymiar, bez problemu wpasuje się w każdą przestrzeń, optycznie powiększając naszą kuchnie.

Szafa z drzwiami przesuwnymi z powodzeniem zastępuje tradycyjne szafki kuchenne, dodatkowo razem z wyspą kuchenna stanowi bardzo stylowe i funkcjonalne wyposażenie kuchni. Warto dodać, że drzwi przesuwne nie zajmują miejsca przed meblem podczas otwierania, co jest zaletą zwłaszcza w niewielkich kuchniach, w których do dyspozycji jest tylko wąskie przejście.

 

Fronty mebli z lakierowanego szkła i metaliczne dodatki to wciąż niesłabnące trendy w aranżach kuchennych.

Wybierając ponadczasowe, białe szkło uzyskamy efekt czystości i przestronności, co jest niezwykle ważne w przypadku kuchni o niewielkim metrażu. Duże połyskowe powierzchnie drzwi przesuwanych będą świetnie odbijać światło, a przy tym optycznie powiększać  naszą kuchnię. Aby jednak przełamać wrażenie chłodu, jakie mogą sprawiać jednolite białe meble, warto przeplatać ich kolorystykę, wprowadzając elementy w np. jeden bardzo jaskrawy żółty frant jak na zdjęciu poniżej. Monolityczny charakter zabudowy złożonej z wysokich drzwi przesuwanych  można wzbogacić witryny z podświetleniem, które mogą być łączone z szafą przesuwną w jedną, designerską zabudowę na wymiar.

 

W razie potrzeby można za jednym ruchem drzwi, uzyskać dostęp do tych części szafy, w których znajdują się wszystkie potrzebne do pracy akcesoria, środki czystości czy kuchenne tekstylia jak ściereczki i ręczniki. W pojemnym wnętrzu szafy przesuwnej można nie tylko przechowywać mikser, toster czy blender, lecz również zabudować duże urządzenia AGD jak piekarnik czy mikrofala, które można ukryć za drzwiami szafy, gdy nie są użytkowane. Dzięki temu uzyskujemy jednolitą zabudowę kuchenną o bardzo nowoczesnym wyglądzie.

 

Jeśli spodobał ci się artykuł i szukasz pomocy w zaprojektowaniu  swojego wnętrza, zapraszamy do kontaktu ! (więcej tutaj).

 

Posted on
Facebook