Sklep
 

Styl ART DECO – Dobry Styl nigdy nie wychodzi z mody

Home » Promocje » Styl ART DECO – Dobry Styl nigdy nie wychodzi z mody

Projektanci więc wplatają we współczesność charakterystyczne elementy tej epoki. Wraz z firmą Swiss Krono. Znaleźliśmy sposób na przenikanie się eleganckiej klasyki i dzisiejszej funkcjonalności.

Rok 2020 zapowiada powrót do niezwykłej epoki ART DECO. To styl, w którym nie chodzi tylko o meble czy kolory.
ART DECO to coś więcej! To ulotna, a jakże wyczuwalna zmiana, w sposobie myślenia ludzi o wszystkim, co ich otaczało.

Co sprawia, że ​​styl mebli w stylu Art Deco jest tak popularny?

Oryginalny styl mebli w stylu Art Deco został stworzony i ustanowiony we Francji i Austrii w latach 1925–1940. Styl Art Deco został zainspirowany stylem Art Nouveau i w przeciwieństwie do Bauhaus w Niemczech, ponieważ zastosowany materiał i jego efekt w przestrzeni miał znacząca rola.

Pochodzenie i rozwój stylu Art Deco

Na przełomie XIX i XX wieku Art Déco był bardziej stylem artystycznym. Z biegiem lat szybko stał się stylistycznym idiomem części historii projektowania i odnosił się do projektowania w wielu obszarach, takich jak zdjęcia, meble, lampy, ubrania, biżuteria i architektura. Art Déco stanowiło rozwinięcie pośród ogólnego odejścia klasycznego modernizmu, w którym na pierwszym planie znalazło się artystyczne połączenie formy i elegancji, szlachetności materiałów, intensywności kolorów i zmysłowości. Wiele z nich było już obecnych w stylu secesyjnym.

Kluczowe cechy stylu

Charakterystyczne dla mebli w stylu Art Deco są płaskie i stylizowane przedstawienia motywów kwiatowych i organicznych. Uderzające wrażenie jest szczególnie ważne. Brak naturalności i odcienia sprawia nowoczesne wrażenie. Celem Art Déco jest podkreślenie elegancji podstawowej formy i wartości materiałów w najprostszy możliwy sposób.

Nazwa „Art Deco” wskazuje priorytet elementów dekoracyjnych. Czyste linie w połączeniu z efektem złota i srebra, luster lub marmuru w czystej postaci są równie ważne dla stylu Art Deco, jak błyszczące powierzchnie w lakierze fortepianowym. Dekadencji à la „The Great Gatsby” lub bogactwa i lekkości jak w „Złotych latach dwudziestych” nie można zabraknąć w Art Deco. Pojawiająca się nowa klasa społeczna bogatych przemysłowców i bogatych spadkobierców stworzyła potrzebę posiadania, która odzwierciedlała osobistą sytuację finansową.

Dlatego wiele typowych mebli w stylu Art Deco to te, które zostały już znalezione w domach szlacheckich i królewskich, takie jak wózki do serwowania, stoliki konsolowe, stoliki boczne, bogate lustra i toaletki. Ale także reprezentacyjne biurka i meble do salonu, takie jak szezlong lub otomana.

Popularnymi motywami były fani lub linie. Tekstylia domowe to głównie aksamitne lub mieniące się drobno tkane tkaniny, takie jak satyna. Nawet tapety z dużymi wzorami / motywami kwiatowymi wracają na pierwszy plan w Art Deco.

Jakość materiału była tak samo ważna dla generacji Art Deco, jak jego pochodzenie. Musiał to być marmur i onyks z Włoch, egzotyczne ciemne drewno zza oceanu, płytki z Hiszpanii i Portugalii oraz dywaniki z Orientu. Rezultatem jest styl mebli, który charakteryzuje się jakością i dużą ilością rękodzieła. To samo dotyczy projektowania elementów – dekadencja i bogactwo, luksus i bogactwo powinny być sygnałem. W tym czasie nawet sejfy zostały starannie zaprojektowane i umieszczone w domu.

Jeśli jesteście zainteresowani meblami z najwyższej jakości materiałów w stylu Art Deco, zapraszamy do kontaktu. Wykonujemy meble i aranżacje wnętrz art deco na zamówenie, dostosowane do rozmiarów każdego mieszkania.

Posted on
Facebook