Sklep
 

Praktyczna kuchnia systemy szuflad, systemy zawiasów Blum

Home » Blog » Praktyczna kuchnia systemy szuflad, systemy zawiasów Blum

Meble kuchenne na wymair w Stelar, cechują się najwyższej klasy rozwiązaniami, w tym systemami renomowanej firmy Blum.

Uchylane fronty górnych szafek kuchennych, drzwi szafek i szuflady są podstawą każdej funkcjonalnej kuchni. Dlatego warto wyposażyć je w najwyszej jakości mechanizmy, które wytrzymają długi okres eksploatacji. Jak opisuje to firma Blum która produkuje mechanizmy: ” niektóre są fronty kuchenne otwierane i zamykane ponad 200 000 razy”. Oryginalne okucia firmy Blum,  jakie umożliwiamy naszym Klientom, zapewniają niezmiennie wysoki komfort ruchu przez cały okres użytkowania mebla jest to inwestycja, która się opłaca. Dziś opiszemy ciekawe rozwiązania które proponujemy wraz z firmą Blum.

 

Systemy podnośników do górnych frontów kuchennych

System AVENTOS HF

Świetnie nadaje się do wysokich, dwuczęściowych frontów w szafce górnej. System pozwala na najróżniejsze kombinacje kolorów i materiałów, a nawet realizację asymetrycznych frontów.

System AVENTOS HS

Idealnie posłuży do dużych, jednoczęściowych frontów kuchennych w szafce górnej, unosi duże  jednoczęściowe fronty ponad korpus, dając komfortowy dostęp do wnętrza szafki kuchennej. Rozwiązanie sprawdzi się również do szafek kuchennych  z elementami dekoracyjnymi, takimi jak listwy ozdobne górne.

System AVENTOS HL

 Unosi jednoczęściowe fronty kuchni równolegle do korpusu. To optymalne rozwiązanie do wielopoziomowych szafek górnych, z kilkoma frontami usytuowanymi nad sobą. Front całkowicie wysówa się do góry, dlatego podczas gotowania może pozostać cały czas otwarty.Nadaje się do drewnianych frantów kuchennych  lub z szeroką i wąską ramką aluminiową.

System AVENTOS HK

Ciężki front unosi się z niesmaowitą lekkością.Profesjonaliści doceniają ten podnośnik, jako idealne rozwiązanie do ciężkich frontów w szafce górnej. Sposób, w jaki front unosi się powoduje, że wymaga on tylko niewielkiej przestrzeni nad korpusem. Podnośnik  usuwa się całkowicie z obszaru ruchu i dlatego podczas gotowania w naszje kuchni może pozostać cały czas otwarty. Nadaje się do fronty drewnianych, ale również frontów szafek kuchenncyh szerokich lub z wąskimi ramkami aluminiowymi.

System AVENTOS HK-S

Idealny do małych frontów kuchennych w wysokich szafach i szafkach górnych. Podnośnik umożliwia wykorzystanie przestrzeni do przechowywania np. nad lodówką lub szafą na zapasy. Dzięki niewielkim rozmiarom siłownik harmonijnie łączy się z małymi korpusami. Rozwiązanie jest proste w montażu i wygodne w obsłudze.

AVENTOS HK-XS

Świetne rozwiązanie do małych frontów uchylnych w wysokiej szafie kuchennej i górnych szafkach kuchennych. Niewielka konstrukcja stystemu oznacza szerokie możliwości projektowania małych szaf i szafek górnych. Dzięki temu można zrealizować także korpusy o niewielkiej głębokości wewnętrznej. Symetryczny siłownik można stosować zarówno z jednej, jak również z obydwu stron. Tym samym można zrealizować nawet większe, cięższe fronty. Nadaje się do  frontów wykonanych z drewna lub z szeroką i wąską ramką aluminiową.

 

Najlpesze zawiasy kuchenne Blum w Stelar Meble

CLIP top BLUMOTION

Zawias CLIP top BLUMOTION frimy Blum skupia innowacyjną technikę, jest wyróżniany na całym świecie design i komfort ruchu na najmniejszej przestrzeni.  Posiada innowacyjny system BLUMOTION, który jest  zintegrowany w puszce zawiasu. Dopasowuje swoje działanie do prędkości zamykania drzwi. Obciążenie wynikające z wagi frontu jest brane pod uwagę tak samo jak prędkość zamykania. Charakteryzuje go precyzyjne działanie, jak w zegarku. Dzięki niemu drzwi mebli kuchennych za każdym razem zamkną się delikatnie i cicho. Dodatkowo w razie potrzeby system BLUMOTION można w razie potrzeby w każdej chwili łatwo dezaktywować.

CLIP top

Sprawdzony i  niezawodny zawias kuchenny, charakteryzuje go doskonałe  działanie i atrakcyjne wzornictwo. Wielokrotnie sprawdzony mechanizm CLIP. Dla szybkiego mocowania i zdejmowania frontu, bez użycia narzędzi. Posiada płynną regulację w 3 wymiarach z regulacją głębokości poprzez gwint ślimakowy i mimośrodową regulacją wysokości w wybranych prowadnikach. Z zawiasami Blum każde drzwi poruszają się niezawodnie. Dla klientów, którzy korzystają z drzwi „z rozmachem”, zawias CLIP top można łatwo uzupełnić o system hamowania BLUMOTION dla zapewnienia delikatnego i cichego zamykania. Meble kuchenne bez uchwytów? Żaden problem! Wystarczy zastosować funkcjonalne wspomaganie otwierania TIP-ON do drzwi szafek.

MODUL

Sprawdzony zawias kuchenny testowany przez wiele la.MODUL to sprawdzony system kombinowanej techniki wsuwania i przykręcania. W branży meblowej ten system zawiasów jest ceniony za jakość oraz wszechstronność asortymentu. Krótka droga nasuwu umożliwia prosty montaż frontu do korpusu, a możliwość regulacji w 3 wymiarach pozwala osiągnąć idealny układ szczelin. Zintegrowana blokada wyjęcia gwarantuje, że drzwi szafki kuchennej pozostaną bezpiecznie na miejscu podczas regulacji.

 

Najlepsze Systemy szuflad kuchennych dostępnych w Stelar

System LEGRABOX

System do szuflad kuchennych Blum fascynuje wyraźnym konturem, gładkim bokiem i mocno zaznaczonymi liniami, które stanowią centralny element designu. Prowadnica LEGRABOX to nowy system prowadnic, który łączy prosty design ze znakomitymi właściwościami jezdnymi. Już podczas otwierania komfort ruchu jest odczuwalny od pierwszego milimetra. LEGRABOX przekonuje również przy pełnym wysuwie i dużym obciążeniu. Duże obciążenie dynamiczne, które wynosi 40 i 70 kg sprawia, że nawet bardzo szerokie i ciężkie szuflady poruszają się lekko.Wysokie fronty kuchenne, jako element wzornictwa, coraz bardziej zyskują na znaczeniu.Podążamy za tym trendem poprzez zastosowanie nowych mocowań frontu, które gwarantują maksymalną stabilność podczas otwierania i zamykania.

System TANDEMBOX

Sprawdzona prowadnica TANDEMBOX przekonuje wysokim komfortem użytkowania. O delikatny ruch przy obciążeniu dynamicznym 30 kg lub 65 kg dbają odporne na zużycie wałki z tworzywa. Adaptacyjny system hamowania BLUMOTION zapewnia delikatne i ciche zamykanie – przez cały okres użytkowania mebla. Niewielka siła potrzebna do otwarcia szuflady kuchennej  i jeszcze delikatniejsze przejście w płynny ruch podnoszą komfort użytkowania. Zoptymalizowany bok, w połączeniu z nowym mocowaniem frontu, dba o wyraźnie większą stabilność.

System METABOX

Prosty. Niezawodny. Sprawdzony. System szuflad METABOX składa się z niewielkiej liczby komponentów. Można go zastosować do mebli w kuchni, przedpokoju i łazience oraz w biurze. Nadaje się także do mebli sklepowych. Solidne materiały i staranna obróbka zapewniają wysoką stabilność – aż do maksymalnego obciążenia dynamicznego, które wynosi 30 kg. Do szuflady każdej szuflady wyposażonej w tej system  można zastosować sprawdzoną funkcję BLUMOTION. Niezależnie od prędkości zamykania i ciężaru zawartości, szuflada domknie się cicho i delikatnie.

Sprawdzone systemy prowadnic kuchennych, które stosujemy w naszych projektach

Prowadnice  Blum MOVENTO

System prowadnic oferuje zsynchronizowany, płynny ruch, regulację frontu kuchennego  w 4 wymiarach i obciążenie dynamiczne wynoszące 40 i 60 kg, a przy tym wysoką stabilnością i niskie wartości opadania. Odporne na zużycie wałki z tworzywa w wózku jezdnym prowadnicy. Dzięki temu szuflady wysuwają się cicho, równomiernie oraz płynnie. Front szafki  można regulować nie tylko na wysokość, ale również pod względem jego nachylenia. Możliwa jest również regulacja boczna i głębokości. Szybko, łatwo oraz bez użycia narzędzi. Można zrealizować szuflady kuchenne bez uchwytów. Meble w kuchni będą otwierały się po naciśnięciu powierzchni frontów.

Prowadnice Blum TANDEM

System krytych prowadnic do szuflad kuchennych z drewna, zapewniają płynny ruch i wysoki komfort obsługi w twojej kuchni. Różnorodny program oferuje odpowiednie rozwiązanie do każdej szafki kuchennej. Delikatny ruch drewnianych szuflad standardowych i szuflad z wysokim frontem. To wszystko oferuje system prowadnic kuchennych tandem. Szerokie spektrum długości, klasy obciążenia 30 i 50 kg, jak również częściowy i pełny wysuw. Niskie wartości opadania umożliwiają konstruowanie szuflad bezpośrednio nad podłogą. Opcjonalna stabilizacja boczna dba o równomierny ruch bardzo szerokich szuflad kuchennych.

Prowadnice kuchenne STANDARD

To Sprawdzony system prowadnic rolkowych niezawodny od wielu lat. Niewielka liczba komponentów wystarcza do pokrycia dużego programu konstrukcji meblowych. To również gwarancja perfekcyjnego działania szuflad z drewna przez cały okres użytkowania mebla. Ten system prowadnic bazuje na prostej koncepcji, odpowiedniej do wszystkich pomieszczeń mieszkalnych. Świetnie nadaje się do szuflad z płenym lub częściowym wysówem.

 

Rozwiązania organizacji szuflad kuchenny, systemy Blum

System organizacji wewnętrznej AMBIA-LINE

System organizacji wewnętrznej do szuflad wyposażonych w LEGRABOX,to ramy o eleganckim designie. Świetne zastosowanie do zaprowadzenia porządku w kuchni. Ramy można zamontować w okamgnieniu i ustawiać zupełnie dowolnie. O pewne mocowanie dba magnes lub elementy antypoślizgowe. Położenie listew poprzecznych można dowolnie regulować w zależności od wielkości przechowywanych przedmiotów.

System organizacji ORGA-LINE

Wysokiej jakości system organizacji wewnętrznej w każdej szufladzie kuchennej tworzy zachwycający porządek. Sztućce, butelki lub garnki, wszystkie przedmioty można przechowywać w bezpieczny i wygodny sposób. Przestrzeń do przechowywania przejrzyście i według potrzeb.Pojemniki ORGA-LINE, listwy podłużne i poprzeczne mogą być dowolnie ustawiane w zależności od przechowywanych przedmiotów. W ten sposób w szufladach zagości porządek, a dostępne miejsce będzie optymalnie wykorzystane. Nawet duże przedmioty są pewnie umieszczone w szufladzie. To sprawia, że wszystkie artykuły są widoczne na pierwszy rzut oka i dostępne na wyciągnięcie ręki.

 

Systemy otwierania i ruchu szafek kuchennych, stosowane w Stelar

System hamowania w szafkach kuchennych BLUMOTION

Wyhamowane zamykanie – niezależnie od prędkości zamykania i wagi frontu uchylnego, drzwi szafki lub szuflady kuchennej. System BLUMOTION jest zintegrowany w systemach podnośników frontów górnych, zawiasów i szuflad. W przypadku zawiasów bez zintegrowanego hamowania, BLUMOTION można w dowolnej chwili zastosować później w wersji nakładanej.

System otwierania TIP-ON BLUMOTION

Otwieranie po naciśnięciu, płynny ruch, delikatne i ciche zamykanie. TIP-ON BLUMOTION sprawia, że korzystanie z mebli kuchennych  bez uchwytów staje się wyjątkowo komfortowe. Rozwiązanie jest wspomagane wyłącznie mechanicznie. Niewielkiea szczelina frontu, która wynosi 2,5 mm. Pozwala nam na  dużą swobodę projektowania mebli bez uchwytów. Szuflady kuchenne wyposażone w ten system można otwierać przez pociągnięcie oraz zamykać przez przyciśnięcie frontu.

Elektryczne wspomaganie SERVO-DRIVE do otwierania frontów kuchennych

Codzienne używanie frontów bez uchwytów staje się zachwycająco komfortowe. Nie ma znaczenia, czy chodzi o szafkę dolną, czy górną,  jeden system porusza szuflady, fronty uchylne i urządzenia chłodzące bez uchwytów. Fronty uchylane w kuchni otwierają się po delikatnym naciśnięciu ich powierzchni. Zamkykają się równie wygodnie po naciśnięciu włącznika. Krótkie naciśnięcie powierzni frontu w kuchni bez uchwytu lub lekkie pociągnięcie za uchwyt. Szuflady standardowe jak i równiez te z wysokim frontem są otwierane automatycznie przy pomocy elektrycznego wspomagania. Jest to świetne rozwiazanie dla frontów zamrażarek i zmywarek do zabudowy bez uchwytów.Użytkownik kuchni może w każdej chwili przerwać ruch, co daje mu pełną kontrolę. W przypadku braku prądu szuflady, fronty uchylne i urządzenia chłodzące wyposażone w SERVO-DRIVE można otwierać w tradycyjny sposób.

System otwierania szafek kuchennych bez uchwytów Blum TIP-ON

Mechaniczne wspomaganie otwierania pozwala na łatwe i niezawodne otwieranie szuflad bez uchwytów. Wystarczy lekkie naciśnięcie frontu, w dowolnym miejscu. Dzięki opcjonalnej synchronizacji funkcja TIP-ON może zostać zastosowana nawet w szerokich szufladach. Aby zamknąć szufladę, wystarczy ją lekko docisnąć.Drzwi szafek kuchennych bez uchwytów można otworzyć bez trudu poprzez lekkie naciśnięcie. Drzwi uchylają się do pozycji wygodnej dla użytkownika do dalszego otwarcia. By je zamknąć wystarczy lekko docisnąć front.

 

Pomysły na trudne przestrzenie, szafek w kuchni

Pomysł na Szafka zlewozmywakowa

W strefie zmywania przestrzeń do przechowywania jest szczególnie cenna. Ta szafka zlewozmywakowa najlepiej wykorzystuje dostępne miejsce i gwarantuje optymalny dostęp do wnętrza. Szuflada w kształcie litery U najlepiej wykorzystuje miejsce po prawej i po lewej stornie zlewozmywaka. Gąbki, płyn do mycia naczyń i tabletki do zmywarki są przechowywane w idealnym porządku.

Szuflady narożnikowe w kuchni SPACE CORNER

Miejsce w narożniku jest często bardzo słabo wykorzystane. Szuflady z pełnym wysuwem pozwalają optymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń i wyjmować produkty jednym ruchem bez konieczności schylania.

Szafki cargo w kuchni z systemem miniCargo od Blum

W twojej kuchni można zagospodarować nawet najmniejszą przestrzeń. Oferowane przez Blum rozwiązania do wąskich szafek o prowadnicach rozmieszczonych po przekątnej tworzą dodatkową przestrzeń użytkową – bez konieczności rezygnacji ze stabilności i jakości ruchu. To idealne miejsce na wąskie przybory kuchenne takie jak deski do krojenia, blachy, a nawet butelki i przyprawy.

Szafa kuchenna na zapasy SPACE TOWER

Szafa kuchenna na zapasy, wyposażona cargo oferująca ponadprzeciętnie dużo miejsca do przechowywania. Z szufladami wewnętrznymi, które można dowolnie zaplanować i wysuwać pojedynczo. Która umożliwia dostęp do przechowywanej zawartości z trzech stron. Wytrzymująca obciążenie do 350 kg!

 

 

Wszystkie powyższe rozwiązania stosujemy w naszych meblach na wymiar, w razie wszelkich pytań zapraszamy do kontaktu.

Posted on
Facebook