Sklep
 

O świetle, czyli jak ważne jest oświetlenie wnętrza i mebli

Home » Blog » O świetle, czyli jak ważne jest oświetlenie wnętrza i mebli

O świetle, oświetlenie wnętrza i mebli na wymiar

Współczesne oświetlenie led daje nam szeroki zakres możliwości. Aby dokonać właściwego wyboru i czerpać z niego satysfakcję zachęcamy do zapoznania się z kilkoma istotnymi informacjami.

Relaks czy wysiłek? – czyli jaką barwę światła dobrać

Jednym z najbardziej istotnych parametrów które należy wziąć pod uwagę przy wyborze źródła światła jest temperatura barwowa wyrażona w Kelwinach [K] zwana potocznie barwą światła.
Wybór barwy światła zależy do od osobistych upodobań oraz funkcji użytkowej oświetlanego wnętrza.

Dla pełnego relaksu

Polecamy dla Ciebie barwę bardzo ciepłą (2200K) i ciepłą (2700K), charakterystyczną dla tradycyjnych żarówek wolframowych. Takie światło będzie sprzyjało Twojemu rozluźnieniu, głównie dlatego, że sprawia wrażenie nastrojowego i przytulnego. Barwa podkreśla odcienie drewna oraz żółcie i czerwienie.

Dla świeżości umysłu

Najlepiej sprawdzi się barwa chłodnobiała (4000K), która pobudzi Twoją kreatywność Znajduje ona zastosowanie w oświetleniu biurowym i domowym, szczególnie gdy dominującym kolorem są odcienie bieli. Barwa dzienna (6500K) to najlepsze rozwiązanie dla hal przemysłowych i magazynowych

Uniwersalna

Barwa o temperaturze 3000K to barwa pośrednia, również sprzyjająca odprężeniu ale pozbawiona żółtych odcieni. Świetnie komponuje się zarówno z bielą, jak również z żywymi kolorami. W naszych produkcjach meblowych na wymiar znajdziesz produkty firmy oxyled  które mieszczą się w przedziale 2200K – 6500K.

Kolor ma znaczenie! – czyli stopień odwzorowania kolorów oświetlanych mebli.

Współczynnik oddawania barw to parametr określający stopień odwzorowania kolorów oświetlanych przedmiotów. W zależności od wartości wskaźnika postrzeganie kolorów może się różnić wpływając na komfort i odczucia użytkownika. Światło słoneczne oraz światło lamp żarowych posiada maksymalne Ra równe 100, kolory w tym świetle zachowują swoje naturalne nasycenie. Stosowanie źródeł z Ra poniżej 80 zaburza percepcję koloru lub prowadzi do jego zafałszowania.

W trosce o Twój komfort w firmie Stelar, oferujemy produkty firmy oxyled ponieważ produkty te charakteryzują się Ra w przedziale 80-98. Czyli doskonale odwzorowują kolory naszych mebli na wymiar.

Budowanie nastroju w pokoju – poprzez regulowanie natężenia światła.

Regulacja strumienia świetlnego stwarza duże możliwości kreowania wnętrza i nastroju oraz dostosowywania ilości światła do potrzeb wynikających z pory dnia, natężenia światła dziennego i aktywności użytkownika. Większość oferowanych przez nas opraw może zostać dostosowana do funkcji ściemniania w zakresie 100 do 10% w przypadku ściemniania analogowego (za pomocą potencjometru) lub w zakresie 100 do 1% w przypadku ściemniania cyfrowego DALI.

Jakość, trwałość, gwarancja 

W Stelar Meble stosujemy tylko produkty cechujące się jakością, trwałością i gwarancją. Moduły led firmy oxyled  oferowane przez nas posiadają trwałość min. 25000h i objęte są 3-letnią gwarancją.W przypadku awarii oprawy istnieje możliwość wymiany zarówno modułu led, jak i zasilacza, dzięki czemu nie ma konieczności wymiany całej oprawy.

Stawiamy na Stylowe i nowoczesne oświetlenie, które idealnie komponuje się z naszymi meblami na wymiar.

Przedstawiamy kilka pięknych i stylowych modeli które świetnie się wkomponują w każdy styl mieszkania.

LINIE POD INDYWIDUALNE ZAMÓWIENIE

Za pomocą łączników L, X, T produkty OXYLINE dają możliwość tworzenia nieograniczonych linii świetlnych w różnych konfiguracjach. Zamówienie ma charakter zindywidualizowany, wymagany jest kontakt w celu doprecyzowania szczegółów uwzględniających osobiste preferencje oraz specyfikę oświetlanego pomieszczenia.

OŚWIETLENIE ADRIZONE

W ofercie posiadamy 13 modeli baz montażowych, 5 baz z funkcją ściemniana, 2 dostępne kolory, 3 modele ozdobne pierścieni, 3 dostępne kolory.

OŚWIETLENIE ZINTEGROWANE

Zintegrowane oświetlenie jest zaprojektowane tak, że świetnie wpasowuje się do naszych mebli na wymiar. Regały, szafki kuchenne na wymiar czy szafy.Świetnie sprawdzi się w oświetleniu przedmiotów, których widok sprawia ci radość, jak zdjęcia czy sentymentalne przedmiot, czy przedmioty które musisz znaleźć, jak odzież.

ŻARÓWKI RETRO

Żarówki retro stylizowane na projekty z początków XX wieku. Unikatowe kształty żarówek oraz specjalnych węglowych żarników. Bardzo długowieczne i oszczędne żarówki działające w oparciu o technologię LED.

LAMPY ŚCIENNE I KINKIETY

Myśląc o oświetlaniu przestrzeni w domu, bardzo ważną role pełni oświetlenie ścian. Lampy ścienne są dostępne w różnych stylach, reflektory ścienne czy kinkiety. W każdym produkcie można wykorzystać długowieczne  i energooszczędne żarówki LED.

 

 

Do oświetlenia mebli i mieszkania w Stelar Meble podchodzimy bardzo poważnie, ponieważ ma bardzo duży wpływ na nasze samopoczucie, kilka źródeł światła pozwoli zmienić nastrój w każdej przestrzeni, wedle twoich upodobań.

Jeśli masz jakieś pytania lub jesteś zainteresowany naszymi usługami zapraszamy do kontaktu (kliknij tutaj)

 

 

 

 

 

Posted on
Facebook