Sklep
 

Jaki zlew wybrać do swojej kuchni? – Fragranit, Stal Nierdzewna

Home » Blog » Jaki zlew wybrać do swojej kuchni? – Fragranit, Stal Nierdzewna

Wybór idealnego zlewu do kuchni

Ponieważ zlewozmywak jest postrzegany jako serce kuchni, jest to idealny punkt wyjścia do stworzenia wymarzonej kuchni. Pozwól, aby Twoja wyobraźnia działała swobodnie dzięki gamie fantastycznych opcji, które pomogą Ci zmaksymalizować przestrzeń i zaakcentować wygląd całego pomieszczenia. Istnieją jednak pewne względy funkcjonalne, które należy wziąć pod uwagę, a poniższe informacje pomogą w zapewnieniu idealnego zlewu do twojej kuchni.

1.Wybierz materiał zlewu do kuchni

Stal Nierdzewna 

Zlewy Franke ze stali nierdzewnej oferowane u nas w sklepie wykonane są z najwyższej jakości stali chromowo-niklowej, która wygląda oszałamiająco, jest odporna na plamy, rdzę i korozję – nie będzie się odkształcać , pękać, łamać czy wgniatać. Warto zainwestować trochę więcej, by cieszyć się zlewem na dłużej. Jest to najbardziej popularny materiał – i nie bez powodu: stal nierdzewna ma ponadczasową jakość, która pięknie komponuje się w tradycyjnej lub współczesnej kuchni, oferując oszałamiający wygląd i trwałość, która pomaga zachować jej wygląd przez lata. Przestrzegamy przed niskej jakości zlewami oferowanymi w popularnych sklepach budowlanych, których stal nierdzewna jest bardzo cienka z niską domieszką chromu, co skutkuje bardzo szybkim zużyciem zlewu.

Fragranit 

Zlewozmywaki wykonane z Fragranitu mają bardzo wysoki standard higieniczny, dzięki teksturze powierzchni, która nie jest porowata. Materiał z którego wykonane są zlewy składa się w 80% z piasku kwarcowego, a w 20% z żywicy akrylowej charakteryzującej się wyjątkową twardością, co sprawia, że przez cały okres użytkowania można cieszyć się pięknem bardzo wytrzymałego Fragranitu od Franke. Dzięki zabezpieczeniu powłoką Sanitized®,nie musimy się martwić o bakterie zalegające w zlewie, w powłoce zlewu, technologia Sanitized® ogranicza rozwój bakterii na powierzchni Fragranitu o 99%. Firma Franke jest postrzegana jako pionier w zakresie opracowywania złożonych materiałów zawierających granit, które są przeznaczone na zlewozmywaki. Fragranite jest odporny na plamy i wysokie temperatury wynoszące nawet do 280°C. W większości przypadków wystarcza po prostu przetarcie powierzchni okrężnymi ruchami za pomocą nylonowej szczoteczki z detergentem, a następnie dokładne spłukanie. Nie należy stosować środków, które powodują zarysowania, proszków, wybielaczy i środków czyszczących do odpływów.

2. Wybierz sposób montażu zlewu

 

Podblatowy

 

Zlewozmywaki Podblatowe są instalowane pod powierzchnią roboczą i dlatego wymagają blatu o solidnej powierzchni, takiego jak granit lub drewno, nie są kompatybilne z powierzchniami roboczymi z laminatu. Otrzymujemy dzięki temu smukłą nieprzerwaną linie naszego blatu kuchennego. Najbardziej dyskretne i niemal niewidoczne pod blatem kuchennym. Komora zlewozmywaka montowana jest od spodu do wyciętego w blacie kuchennym otworu. Komory podblatowe oferują wiele możliwości konfiguracji,  można dowolnie łączyć duże i małe komory.

 

Nakładany

Zlewozmywaki nakładane montuje się od góry do przygotowanego wcześniej otworu w blacie kuchennym. Zapewnia najszerszy zakres kształtów, rozmiarów i stylów zlewów do wyboru.  Jest to najbardziej budżetowa odmiana zlewów, więc jeśli chcecie trochę urwać kosztów na waszej kuchni można zastosować taki typ zlewozmywaka. Duże, praktyczne komory, klasyczny kształt ociekacza, łatwy montaż oraz dopasowanie do standardowych rozmiarów szafek kuchennych zapewniają użytkownikom wszystkie niezbędne funkcje.

 

Podwieszany

 

Zlewozmywaki Podwieszane są wyposażone w krawędź o pojedynczej grubości, co pozwala na zastosowanie bardzo dokładnego dopasowania w powierzchni blatu, który może być również wbudowany, dzięki czemu idealnie dopasowuje się do powierzchni roboczej.

3. Wybierz konfiguracje zlewu

 

 

Rodzaj i rozmieszczenie komory, zależy od tego w jaki sposób zamierzać używać swojego zlewu. Jeśli często czyścisz duże garnki, czy patelnie, takie jak patelnie do grilla, czy blachy do ciasta, większa pojedyncza komora może być najlepszym rozwiązaniem dla ciebie. Natomiast, jeśli doceniasz wszechstronność i np. podczas gotowania wpadasz w twórczy szał i potrzebujesz w tym samym czasie opłukane zioła w jednej komorze a w drugiej naczynia odłożone na potem to konfiguracja z podwójną lub  jedną mniejszą komorą sprawdzą się idealnie.

4. Wybierz akcesoria

Zmień swój zlewozmywak we idealne miejsce pracy. Skonfiguruj swój zlew o deskę do krojenia –  asortyment  desek do krojenia to połączenie piękna z praktycznością, których rozmiary są idealnie dopasowane  do wybranych zlewozmywaków Franke, wkładki ociekowe, zwijane rollmaty — zwijana rollmata Franke to wspaniałe akcesorium z wieloma zastosowaniami — począwszy od suszarki na naczynia, ociekacz do podkładki pod gorące naczynia. Wystarczy ją rozwinąć i już jest gotowa do użycia. Kiedy jest już niepotrzebna, wystarczy ponownie ją zwinąć.

Zapraszamy do naszego sklepu internetowego, gdzie możecie zamówić swój wymarzony zlew.

Posted on
Facebook