Sklep
 

Planowanie kuchni: Jak wybrać idealną baterie do kuchni?

Home » Blog » Planowanie kuchni: Jak wybrać idealną baterie do kuchni?

 

Wybór odpowiedniej baterii kuchennej jest niezbędny, ponieważ jest najważniejszym urządzeniem roboczym w Twojej kuchni.

Stelar zajmuje się nie tylko meblami na zamówienie, czy na wymiar do kuchni ale w naszym sklepie internetowym posiadamy szeroką gamę baterii kuchennych z idealną równowagą funkcjonalności i designu. Bateria kuchenna jest często najczęściej działającym kranem w Twoim domu, dlatego musi być solidny, mieć gładką obsługę, aby zapewnić precyzyjną regulację temperatury i przepływu wody, ale też pełni rolę dopełnienia wyglądu kuchni. Przygotowaliśmy zestaw baterii, które mają wszystkie te atuty w nadziei, że znajdziesz dla siebie odpowiedni. W sklepie internetowym Stelar, meble na wymiar oferujemy szereg baterii kuchennych, w tym nowoczesne baterie kuchenne, wyciągane krany do kuchni, krany kuchenne ze stali nierdzewnej, baterie kuchenne, tradycyjne krany kuchenne, baterie kuchenne LED, 2 zawory kuchenne z kranami i krany kuchenne z filtrem wody.

Mamy nadzieje że, ten poradnik pomoże Ci wybrać idealnie zaprojektowaną baterie kuchenna do twojej kuchni.

Na co warto zwrócić uwagę przed zakupem naszej nowoczesnej baterii?

Szukając nowej baterii kuchennej polecamy baterię z solidną metalową obudową z nowoczesną technologią ceramicznych dysków. Kran dobrej jakości powinien wystarczyć nam całe życie, więc warto wybrać kran, który oferuje ponadczasowy urok. Przed zakupem kranu kuchennego ważne jest sprawdzenie, czy system ciśnienia wody jest zgodny z wybranym kranem, ponieważ wiele kranów wymaga minimalnego ciśnienia 0,1 bara.

Więc jaką w końcu wybrać, designerska bateria, czy klasyczna?

Zacznijmy od dostępu. Powinien być bardzo prosty, pozwalający na swobodną pracę na codzień.  Do wyboru są dwa sposoby montażowe baterii, ścienna –  mocowana bezpośrednio na ścianie nad zlewem i stojąca –  montowaną w pionie, bezpośrednio w otworze znajdującym się w zlewozmywaku, taki rodzaj baterii jest najpopularniejszy i jest dostępny w naszym sklepie internetowym Stelar.

 

Baterie jednouchwytowe i dwuuchwytowe

Baterie jednouchwytowe, czyli baterie z jednym uchwytem do regulacji temperatury i rodzajem strumienia. Woda ustawiana jest przez ceramiczną lub plastikową głowicę, znajdującą się wewnątrz baterii. Baterie z dwoma uchwytami (dwuuchwytowe), potocznie nazywając z dwoma „kurkami”, to takie w których znajdują się dwa pokrętła służące do mieszania wody. Każdy z nich reguluje poziom strumienia wody. Szczególnie polecamy baterię jednouchwytową , ponieważ z łatwością możemy obsłużyć ją jedną reką, przez co jest o wiele praktyczniejsza od dwuuchwytowej.

Rodzaj wylewki

Baterie kuchenne muszą być praktyczne. Służą do opłukiwania  produktów żywnościowych, mycia naczyń, czy też do podstawowych czynności takich jak napełnianie naczyń. Co za tym idzie muszą mieć koniecznie większy zasięg wylewki i zwiększoną funkcjonalność. O tym czy bateria jest funkcjonalna w dużej mierze decyduje rodzaj jej wylewki. Wylewki dzielimy na: nieruchome, ruchome, jednouchwytowe lub kilku, wysokie lub sprężynowe.

Baterie bezdotykowe

Baterie bezdotykowe, działają wówczas gdy tylko wykryją jakiś obiekt w pobliżu. Jest to świetne rozwiązanie gdy szybko chcemy opłukać jakieś warzywa i mamy brudne ręce, nie wymaga obsługi dłoni! Automatycznie dozuję wodę o odpowiedniej temperaturze i natężeniu strumienia wody. Są bardzo oszczędne, dlatego że woda nigdy nie jest używana bez potrzeby.

Baterie termostatyczne

Bateria termostatyczne posiadają dwa pokrętła. Jednym ustawiamy temperaturę wody a drugim siłę strumienia. Są bardzo praktyczne bo  do jej obsługi również wystarczy jedna ręka. Baterie termostatyczne pozwalają znacznie zaoszczędzić wodę, szybko ustawiamy właściwą temperaturę. Automatyczny termostat układ utrzymuje wcześniej ustawioną temperaturę wody, przy czym jest niewrażliwy na wahania ciśnienia wody ciepłej i zimnej np. przy jednoczesnym korzystaniu z innej baterii w domu, dlatego idealnie sprawdzi się w dużych domach, posiadających np. dwie łazienki.

Baterie z filtrem wody

Układ bateria i filtru pozwoli cieszyć się czystą i smaczną wodą prosto z kranu. Innowacyjny system filtrujący, znajduje się naprzykład w bateriach  Clear Water od Franke składa się ze zintegrowanego wkładu węglowego z ceramicznym filtrem, dzięki czemu możliwe jest usunięcie z wody wszelkich zanieczyszczeń i związków, które woda przyswaja w trakcie wędrówki przez rury wodociągowe. Układ jest kompaktowy i z powodzeniem zmieści się w szafce pod zlewozmywakiem.

 

Kolejnym przykładem baterii wyposażonej w system filtrujący jest bateria BRITA WD 3020, która jest dostępna w naszym sklepie internetowym Stelar, zastosowany zaawansowany system filtrujący pozwala poprawić smak i zapach wody – neutralizuje smak chloru oraz nieczystości organiczne.

 

Zapraszamy was do naszego sklepu, znajdziecie tam wiele opisywanych baterii a także różne akcesoria min. dozowniki czy młynki, w tym z renomowanych firm takich jak: FRANKE, TEKA, BRITA, BLUE WATER czy KWC.

 

Posted on
Facebook