Sklep
 

Jak wybrać odpowiednia winiarkę do moich potrzeb?

Home » Blog » Jak wybrać odpowiednia winiarkę do moich potrzeb?

1. Gdzie zamierzasz umieścić swoją chłodziarkę do wina?

Czy wiesz już, gdzie w swoim domu chcesz umieścić swoją ”mini piwnicę” z winami? Jeśli to Twoja kuchnia, dokładnie sprawdź wymiary winiarki i kierunek otwierania drzwi. Jeśli to Twój salon lub pokój, w którym spędzasz dużo czasu, wygląd winiarki będzie ważnym czynnikiem, szczególnie jeśli będziesz chciał zapewnić atrakcyjną prezentację swoich butelek. Z drugiej strony, jeśli postawisz winiarkę w nieogrzewanym pomieszczeniu, takim jak garaż, musisz upewnić się, że model jest w stanie utrzymać twoje butelki w idealnej temperaturze, nawet w zimie!

2. Do jakich celów będziesz wykorzystywał swoją winiarkę?

Korzystanie z winiarki będzie zależało od wymagań dotyczących picia wina. Czy wino jest przeznaczone do bezpośredniego spożycia, czy też zamierzasz przechowywać swoje butelki przez kilka miesięcy lub nawet lat? Czerwony, biały, różowy lub szampan? Czy zamierzasz przechowywać długo swoje najlepsze butelki, czy podawać je w odpowiedniej temperaturze (serwująca winiarkę) lub mieszankę dwóch (winiarka wielofunkcyjna)?

3. Pojemność winiarki?

Ile butelek chcesz przechowywać w winiarce? Jest to proste, ale zasadnicze pytanie. Tylko na tej podstawie możesz dokonać wyboru spośród naszych różnych winiarek dostępnych w naszym internetowym sklepie. Jeśli chcesz serwować swoje wina gościom, zalecamy wybrać jeden z naszych modeli podblatowych, wino będzie wtedy łatwo dostępne zawsze idealnej temperaturze.

4. Jaki rodzaj drzwiczek?

Dzięki solidnym lub szklanym drzwiom, winiarki mogą być dostosowane perfekcyjnie do każdego otoczenia. Solidne drzwi zapewniają całkowitą ciemność, dzięki czemu Twoje wina będą mogły starzeć się w najlepszych warunkach; nazywane są one starzejącymi się winiarkami. Szklane drzwi umożliwiają ekspozycję najlepszych butelek, chroniąc je przed promieniowaniem UV, które jest szkodliwe dla starzenia. Są one nazywane piwnicami do serwowania.

5. Wolnostojąca czy zabudowana ?

Wolnostojące winiarki nie wymagają żadnego specjalnego przygotowania podłogi: można je zainstalować w dowolnym miejscu w domu (jednak upewnij się, że podłoga jest równa). Pozostawić odstęp od 5 do 10 cm za i po bokach winiarki. Modele podblatowe można z łatwością instalować w kuchniach bezpośrednio na podłodze. Winiarki do zabudowy są przeznaczone do montażu kolumnowego w modułach, które składają się na kuchnię.

6. Jaki jest twój budżet?

W sklepie internetowym Stelar znajdziecie szeroki wybór winiarek. Nasi klienci mają bardzo różnorodne wymagania. Dlatego zapewniamy wiele renomowanych marek takich jak: Breg, Avintage, Bosch czy Climadiff, więc możesz znaleźć model, który spełnia twoje wymagania. Bez względu na budżet, który chcesz przeznaczyć na swoją winiarkę, na pewno znajdziesz model, który Ci odpowiada. Istnieje szeroki wybór z prawie nieskończonymi możliwościami, od winiarek do serwowania, po chłodzące i ocieplające winiarki oraz duże winiarki ze opcją starzenia z bardzo energooszczędnymi klasami energetycznymi A +.

Zapraszamy do naszego sklepu internetowego Stelar, gdzie z pewnością znajdziecie idealny model dla siebie!

Posted on

Facebook