Sklep
 

Garderoby

Home » Blog » Garderoby

Idealna garderoba.

Przy projektowaniu Garderoby, czy szafy ubraniowej należy zadbać o funkcjonalny układ półek i miejsce na wieszanie ubrań. Meble i akcesoria do przechowywania powinny być dopasowane do naszych przyzwyczajeń i potrzeb. Najwięcej przestrzeni powinniśmy przeznaczyć na wieszaki – większość ubrań, które mogą być złożone, można też powiesić, gdyby zabrakło miejsca w szufladach. Dlatego, najlepiej zaplanować przynajmniej dwa rzędy ubrań wiszących. Każda garderoba powinna również być wyposażona w szuflady na bieliznę , na małe przedmioty i akcesoria, kilka ukrytych przegródek na biżuterię , półki na złożone ubrania, oraz wszelkiego rodzaju systemy do przechowywania apaszek, krawatów, pasków itp.

Planowanie miejsca

Jeśli garderoba nie jest duża, powinnyśmy wykorzystać każdy kąt. Nad półkami i wieszakami , wysoko w trudno dostępnej przestrzeni wykonajmy pawlacz, w którym można przechowywać rzadziej używane, na przykład buty narciarskie lub takie rzeczy jak walizki czy torby podróżne. Mogą tam trafić również pudła z ozdobami choinkowymi albo rzadziej używany sprzęt sportowy. Dostęp do tej półki można uzyskać dzięki małej składanej drabince – https://peka.pl/podukt/10.22A_2/drabinka-stepolo-2-stopniowa

Do przechowywania bielizny, aby utrzymać porządek najlepiej sprawdzą się szuflady. Dodatkowo możemy szufladę podzielić zestawem przegródek. Szale i apaszki można zawiązać na wieszaku, paski – powiesić na specjalnym wieszaku z haczykami lub trzymać w szufladach z przegródkami, zwinięte w rulonik.

Do przechowywania spodni i idealnie sprawdzą się systemy wysuwanych drążków. Spodnie wieszamy złożone w połowie długości, na specjalnych wieszakach, dzięki czemu łatwo gniotące się spodnie materiałowe znajdą swoje miejsce.

Buty trzymane w garderobie lub szafie powinny być czyste i niezbyt znoszone. kosze lub wysuwane półki na obuwie to dobre miejsce dla butów wyjściowych noszonych okazjonalnie lub tych przechowywanych w szafie poza sezonem Dobrym pomysłem jest trzymanie takich rzeczy są wysuwane koszach druciane.

Buty trzymane w garderobie lub szafie powinny być czyste i niezbyt znoszone. kosze lub wysuwane półki na obuwie to dobre miejsce dla butów wyjściowych noszonych okazjonalnie lub tych przechowywanych w szafie poza sezonem Dobrym pomysłem jest trzymanie takich rzeczy są wysuwane koszach druciane.

Warto w garderobie zadbać o dobre oświetlenie, a także o lustro.

Lustro na drzwiach szafy lub w środku pomieszczenia sprawi, że do pomieszczenia będzie wpadać więcej dziennego światła. Duże lustro optycznie powiększy też garderobę. Oświetlenie w garderobie ma na ułatwić poszukiwania i dobór poszczególnych części naszego ubioru, więc na tym powinniśmy się skupić przede wszystkim. Pomocne będą tutaj taśmy Led. Możemy oświetlić nimi wnętrza szuflad, półki czy wieszaki. Stworzą one dodatkowe źródło światła, ale również spełnią funkcję dekoracyjną, tworząc estetyczne i eleganckie aranżacje świetlne. Dodatkowo oświetlone półki skrócą czas poszukiwania części garderoby, które planujemy aktualnie założyć.

Jeśli nasza garderoba nie jest oddzielnym pomieszczeniem , warto zadbać o efekt wizualny szafy . Do szaf garderobianych możemy wykorzystać zabudowę z drzwiami przesuwnymi lub szafy z tradycyjnie otwieranymi drzwiami na zawisach.

Jeśli marzy się wam funkcjonalnie zaplanowana garderoba zapraszamy do naszego Studia meblowego , zaprojektujemy i wycenimy koszt wykonania takiej zabudowy. Mamy 30 letnie doświadczenie w projektowaniu i produkcji mebli. Jesteśmy ekspertami w tej dziedzinie

Posted on
Facebook