Sklep
 

Czym jest kuchnia przejściowa?

Home » Promocje » Czym jest kuchnia przejściowa?

Kuchnia przejściowa to najpopularniejszy projekt kuchni w trendach projektowania kuchni w 2019 r. Według Stowarzyszenia National Kitchen + Bath Association. Według analityka ds. Badań rynku w NKBA, 65% kuchni zaprojektowanych w ubiegłym roku było przejściowych, ponad dwukrotnie więcej niż kuchnia tradycyjna, współczesna lub wiejska. Dlaczego kuchnie przejściowe są tak popularne? A może, co ważniejsze, czy ten styl pasowałby do Twojego projektu pod względem estetycznym?

Czysto i relaksująco

Przejściowe wzornictwo oferuje to, co najlepsze z obu światów, łącząc tradycyjne kształty z elegancją współczesnego wzornictwa. W przypadku kuchni warto zastnowić się nad geometrycznymi, czystymi i praktycznymi liniami tworzących blaty, szafki, listwy koronowe.

Kolory

Ponieważ przejściowe kuchnie często otwarte są na salon, projektanci wybierają gładkie elementy, które się wtapiają. Co więcej, często dążą do uzyskania lekkiego i przestronnego efektu. „Projektanci stosują głownie czyste kolory, takich jak biele, szarości, beże, kości i błękity.

Szafki

W przejściowych kuchniach szafki mają zwykle jasny lub stonowany kolor drewna, występują głownie w odmianach drewnianych lub mieszanych materiałach. Matowe elementy dekoracyjne lub zintegrowane elementy to również cechy tego stylu.

Urządzenia AGD

Białe kuchnie z urządzeniami ze stali nierdzewnej są nadal królem – z często kontrastującymi szafkami wyspowymi i obwodowymi. Spodziewaj się również znaleźć w pełni zintegrowane lodówki z francuskimi drzwiami w przejściowych kuchniach. Nasi Projektanci powiedzieli nam, że będzie dalej dominować albo płyta indukcyjna wraz z piekarnikiem ściennym i kuchenką mikrofalową, albo seria dwupaliwowa lub gazowa. Okapy i zmywarki ze standardowymi drzwiami to kolejne podstawowe elementy tego projektu.

Blaty kuchenne

Marmurowe blaty, a nawet marmurowe wstawki pięknie działają w przejściowych kuchniach. Inne popularne funkcje definiujące kuchnie przejściowe obejmują kwarc i kwarcyt.

Zlewy i krany

Wśród kranów królują wykończenia ze szczotkowanej stali nierdzewnej; popularne są również wykończenia matowe, polerowane lub satynowe. Jednak nie ma preferencji dotyczących funkcjonalności kranu. Nasi Projektanci wybierają krany sterowane ruchem, dotykowe, a nawet ręczne.

Podłogi i oświetlenie

Podłoga może być z płytek lub drewna, zwykle o wysokim połysku, ale nie musi tak być. Nasi Projektanci używają zarówno drewna twardego, jak i inżynieryjnego. Różne rodzaje płytek wielkoformatowych stosowanych w przejściowych kuchniach obejmują ceramikę, porcelanę i kamień.

Posted on
Facebook