Sklep
 

Jadalnia w kuchni o niestandardowym wymiarze? 8 kuchennych aranżacji na wymiar mieszkania

Home » Blog » Jadalnia w kuchni o niestandardowym wymiarze? 8 kuchennych aranżacji na wymiar mieszkania

Kuchnie w naszych czterech kątach, często określamy mianem centrum domu. Pełni ona bardzo ważną rolę w życiu rodzinnym, tam właśnie przygotowujemy posiłki dla naszych bliskich, dzielimy się wspólnie zwierzeniami, czy też debatujemy wspólnie o problemach życiowych. Dlatego uważamy że miejsce to powinno być wyjątkowe, nawet w małych trudnych do zaaranżowania wnętrzach warto spróbować dołączyć do nich stół i meble odpowiednio zrobione pod wymiar naszej kuchni, stworzy to bowiem naszą małą unikatową przestrzeń rodzinną.

 

1. Jadalnia na wymiar w kuchni o mały metrażu, dla przeciętnych rozmiarów rodziny

Wnętrza czy pomieszczenia o niewielkich wymiarach wymagają dobrze przemyślanego rozplanowania mebli, przydatne jest też wykonanie wizualizacji przed realizacją projektu, która pomoże nam dodatkowo zobrazować i zoptymalizować naszą przestrzeń użytkową. Świetnie sprawdzą się tutaj małe taborety które z łatwością będziemy schować pod stół w dowolnej chwili, oszczędzając nam miejsca. Tutaj stół a właściwie większy stolik został wykonany w niestandardowych wymiarach by łatwo zmieścił się w przestrzeni kuchennej nie przepełniając jej jednocześnie. Dosunięty do ściany blat tworzy ład i harmonie zachowując przy tym przytulności i swoją funkcję.

2. Kuchnia z jadalnią wymierzona co do centymetra

W kuchniach ślepych, bez okien, czy o mikroskopijnych rozmiarach, wymagają bardzo dużo kreatywnych i praktycznych rozwiązań. Świetnie sprawdzą się stoliki czy też blaty przykręcone do ściany które możemy złożyć i rozłożyć w dogodnej dla nas chwili. W tym projekcie zastosowaliśmy właśnie takie rozwiązanie, blat podpierany dodatkowo nóżką, który świetnie sprawdza się idealnie jako miejsce do pracy w kuchni jak i miejsce do spożywania posiłków, dodając pomieszczeniu dozę przytulności, zachowując przy tym znaczenie słowa „jadalnie”.

 

3. Otwarta kuchnia z jadalnią, w wersji mini

Mając do dyspozycji mało miejsca dla kuchni, warto rozważyć we wczesnym etapie jadalnie z widokiem, otwartą na cały salon która będzie jednocześnie granicą pomiędzy salonem a kuchnią. Świetnie w takich przypadkach sprawdzi się blat w formie stolika, którego formę możemy dowolnie dobrać do naszego wymarzonego wnętrza, blaty z otwartą przestrzenią na dole mocowane do ściany są idealnym rozwiązaniem. Na prezentowanej realizacji, to rozwiązanie świetnie się sprawdza dodając temu małe pomieszczeniu bardzo dużo przestronności, wysokie krzesła podkreślają charakter pomieszczenia i idealnie sprawdzą się przy wspólnej wieczerzy, czy imprezie.

 

4. Mała jadalnia z narożnikiem w kuchni

Przy tej małej kuchni udało się wygospodarować dodatkowe miejsca siedzące za sprawą narożnej ławy na wymiar. Jest to dobre rozwiązanie do każdego każdego pomieszczenia, rozmiar może zostać dobrany do każdej długości ściany. Dodatkowo pod miękkim siedziskiem, można stworzyć dodatkową przestrzeń do przechowywania różnych rzeczy, bardzo praktyczne rozwiązanie.

 

5. Aranżacja jadalni w nietypowej kuchni z skokami czy wnękami.

Tutaj wchodzi w grę tylko i wyłącznie dokładny pomiar pomieszczenia i idealne docięcie blatu. W tym projekcie wykorzystaliśmy pełną nietypowość i unikalność ścian wpasowując w nie stół o minimalistycznych kształtach który dopełnia wygląd kuchni. Wygospodarowane miejsce dla stołu w nietypowych pomieszczeniach zacieśnia wzajemne relacje, a wspólne posiłki z rodziną zmniejszają ryzyko depresji.

 

6. Duża rodzina, duża jadalnia, duża kuchnia

Spotkania rodzinne , powinny odbywać się przy dużym rodzinnym stole, który powinien być oczywiście w centrum. Ponieważ rodzina jest najważniejsza, więc także stół powinien być równie ważny. Przy tak dużym stole koncentruje się życie rodzinne, tu się wszyscy spotykają w ciągu dnia. Dlatego stół zasługuje na miejsce w samym centrum kuchni. Ta aranżacja łączy w sobie wystawność nowoczesność i przestronność, przy tym wszystkim zachowuje swoją przytulność i domowy charakter.

 

7. Klasyczna wystawna jadalnia z frontami drewnianymi

Styl ponadczasowy, pełen przepychu i zdobień, meble wykonane z najwyższą starannością i rzemiosłem, takie również tworzymy. Meble wówczas pełnią rolę pamiątki rodzinnej, przetrwają wiele pokoleń wiele rozmów a czas doda im tylko dodatkowego charakteru. Wygodne tapicerowane, pięknie zdobione krzesła przełamują granatem całe wnętrze, a zwieńczeniem jest stół który wręcz zachęca do wspólnego posiłku w gronie rodziny.

 

8. Nowoczesna minimalistyczna jadalnia z aneksem dopasowanym do pomieszczenia

Rolę stołu w takiej kuchni, pełni blat do którego możemy podstawić wysokie krzesła barowe. Takie rozwiązanie świetnie odzieli naszą łączoną jadalnie z inna przestrzenią sąsiadującą z kuchnią. Surowe wnętrze i minimalizm do tego kontrastujące kolory świetnie wyglądają i dobrze się wpasowują w najnowsze trendy aranżacji wnętrz.

Zobaczcie więcej naszych aranżacji kuchennych, które zostały wyposażone w meble naszej produkcji robionych na zamówienie, wystarczy wejść na naszą stronę internetową w zakładkę realizacje, meble kuchenne na wymiar gdzie zobaczycie wszystkie nasze projekty które zrealizowaliśmy na przestrzeni ostatnich  28 lat.

Posted on

Facebook