Sklep
 

5 zasad którymi warto kierować się przy wyborze stołu

Home » Blog » 5 zasad którymi warto kierować się przy wyborze stołu

 

 

Nie ważne czy rozglądasz się za kupnem swojego pierwszego stołu, czy chcesz wymienić stary zasłużony stół, ilośc dostępnych rodzajów może być przytłaczająca. Aby pomóc ci zwęzić twoje pole wyszukiwań, Stelar wydedukowało pięć podstawowych zasad wyboru stołu obiadowego. Co wiemy, pewnie pytacie? Jesteśmy firmą zajmującą się produkcją mebli na wymiar od ponad 25 lat w Krakowie. Doświadczenie którym możemy się podzielić jest bezcenne. Dlatego wybraliśmy naszą sprawiedliwą część tabel.

1. Zawsze wybieraj większy niż myślisz, że ci się przyda.

Najtrudniejszym zadaniem producenta mebli na wymiar, jest przekonanie klienta że ich meble muszą być odrobinę większe, niż im się wydaje! Słyszymy różne rzeczy takie jak: „Naprawdę nie siedzimy tak często przy stole” lub „Jest nas tylko troje”. Cóż, może być nas tylko troje, ale jeśli masz jadalnię, która nadaje się na stół dla szóstki, to pokój będzie wyglądał smutno i pusto –  bez względu na to, ile barowych wózków i donic wrzucisz do pokoju, nie wspominając już o nieproszonych gościach na obiad!

2. Pozostaw metr wolnej przestrzeni.

Jeśli posuniesz się za daleko w drugą stronę, wybierając stół, który jest zbyt duży dla tej przestrzeni, będzie wyglądał przytłaczająco. Magiczna liczba to jeden metr. Chcesz utrzymać około jednego metra przestrzeni otwartej za krzesłami, aby zostawić miejsce dla ciebie i twoich gości, aby wstali i odeszli od stołu bez niepotrzebnego przepychania.

3.Wybierz okrągły stół jeśli ogranicza cię przestrzeń.

Okrągłe stoły są super kompaktowe w przestrzeni. Mają tendencje do posiadania mniejszych rozpiętości nóżek niż prostokątny lub kwadratowy stół, więc zazwyczaj można je dopasować do przestrzeni która nie jest idealna dla innego rodzaju stołu. Doskonale sprawdzą się w jadalniach w kuchni, w kącikach śniadaniowych oraz otwartych salonach.

4. Wybierz szklany stół jeśli w twoim mieszkaniu dominują ciemne kolory.

Coś co często słyszymy od naszych klientów kiedy pomagamy im w aranżacji pomieszczeń to: „Chcę any przestrzeń była lekka i przestronna”. Jest to powszechna prośba, ale niestety nie każdy dom na mnóstwo przestrzeni lub wspaniałe naturalne światło. Odpowiedź? Szklany stolik. Zawsze otworzy i rozjaśni każdą przestrzeń. Tak, szklany stół będzie wymagał nieco więcej pracy niż drewno, jeśli chodzi o zbędne smugi, ale niewielkie przesunięcie szmatką płynem do szyb rozwiąże ten problem. Jeśli chodzi o kompozycję zazwyczaj doradzamy by trzymać prosty przedmiot na środku i komponować go z odważnymi krzesłami.

5. Nie bój się metali

Złoto, srebro, mosiądz, żelazo –  i wszystkie metale pomiędzy nimi, same łączą się z każdym wzorem i kolorem. Zasadniczo nigdy nie musisz martwić się, czy twoje miedziane nogi od stołu będą pasować do nowej tapety, która znajdziesz – ponieważ odpowiedź zawsze będzie brzmiała tak! Nie bój się też mieszać metali. Myśl o dwóch lśniących odcinkach obok siebie może wystraszyć niektórych ludzi, ale powtarzamy naszym klientom, że bezpieczniej jest unikać bycia zbytecznym i zbyt dopasowanym w swoim projekcie.


Zdecydowany? Zaglądnij do naszego sklepu internetowego w którym z pewnością znajdziesz coś dla siebie!

 

 

Posted on
Facebook